Hakkımızda

Tarihçe

2002  – İlk-Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencilerine yönelik yaygın eğitim faaliyetlerine başlanılması.

2002 – 2007 – Anadolu illerinde yaygın eğitim çalışmalarının temellerinin atılması.

2007 – 26 Aralık – Üsküdar / Sultantepe’de ilk Şehbal Kültür Merkezi’nin kurulması.

2008 – Sancaktepe’de – Zarafet Eğitim Danışma ve Kültür Merkezi binasının açılması.

2012 –  2. Şehbal olan Maltepe Şehbal Kültür Merkezlerinin yaygınlaşması.

2012 – İstanbul Avrupa yakasında Fatih bölgesinde açılan Şehbal Kültür Merkezi ile Şehbal’lerin İstanbul ve Anadolu’da yaygınlaşması.

2013 – Sancaktepe Müftülüğü ’ne dâhil olunarak Kur’an Kursu kimliğinin kazanılması.

2017 – Üsküdar Müftülüğü ‘ne dâhil olunması, İLAM Akademi Eğitim Programı’nın başlatılması.

 “Akademik Başarının Eğitimle Buluştuğu Adres ”
Zarafet Eğitim Danışma ve Kültür Merkezi’nin 2002 yılında ev okullarıyla başlayan eğitimcilik serüveni 2008’de kurumsal kimliğine kavuşarak, genç hanımefendilerin İslam kültür ve medeniyet değerleri çerçevesinde, sorumluluk sahibi,  milli ve mânevi değerlerini önceleyen bireyler olarak yetişmesine imkân sağlayan ve bir toplumun hayat çizgisini hakikate çevirmesine vesile olabilme anlayışıyla, eğitimcilere nitelikli yön veren bir eğitim kurumudur.

Vizyonumuz
İslam kültür medeniyeti ile tüm çocuk ve gençleri tanıştırıp, hanımefendilerin hayata bakış çerçevelerinde bir ufuk olarak, eğitim ve yayın faaliyetleriyle ortaya koyduğu yöntem, üslup ve kurumsal yapısıyla örnek bir merkez olmaktır.

Misyonumuz
Yaygın eğitim öncelikli bir kültür merkezi olarak mânevi değerler ışığında verdiği eğitimle, ilkokuldan yükseköğrenime, eğitimde yıllık planlanan dînî tekâmül, dînî formasyon, öğretim yöntem ve teknikleri, karakter gelişimi gibi eğitimleriyle nitelikli, gelişime açık, üretken bireyler yetiştirmek, ürettiği bilgi, hizmet ve materyali toplum yararına sunmaktır.